Chcete mít doma soukromí – na některých místech se může hodit výhled do krajiny nebo k srdečným sousedům, s nimiž udržujete pozitivní vztahy, ovšem někde se betonový plot může docela dobře hodit. Kupříkladu pro oddělení od venkovní rušné komunikace, od výhledu na průmyslové stavby v okolí, na parkoviště, sklady, blízkou dálnici apod. S betonovým plotem máte soukromí zajištěno, není přes něj vidět, pokud jej vystavíte v dostatečné výšce, řekněme do dvou a půl metru. Oplocení můžete kombinovat i se dřevem, tyto realizace jsou k vidění na Internetu, některé z nich vypadají docela zajímavě.
Chcete výstavbu oplocení zjednodušit – značnou výhodou těchto řešení je rychlost výstavby a minimální komplikace. Do země se vyhloubí pouze otvory pro sloupky, nemusí se kopat základy, jako pro kamennou či cihlovou zeď. Mezi sloupky se do drážek zasunou ploché desky tak, jako když si děti hrají se stavebnicí – na sucho, bez malty a dalších pojiv. Musíte ovšem pamatovat na to, že každá z desek váží docela dost, zhruba osmdesát kilo, takže se vyplatí zvážit využití nějakých mechanizačních prostředků, anebo svěřit výstavbu odborníkům.
Nebaví vás nátěry – natírání je celkem zábavná práce, pokud vám nepřeroste přes hlavu. Jde-li o relativně malou plochu, kupříkladu malou dřevěnou poličku či dřevěná futra dveří na chalupě nebo malé ocelové zábradlí na zápraží. Pokud jste ovšem nuceni natírat „do úmoru“ dřevěné plaňky oplocení kolem vaší parcely, jejíž rozloha je kolem tisíce čtverečních metrů, a budete-li nuceni nátěry opakovat každé čtyři roky, nadšeni z toho zřejmě nebudete. Betonový plot Montáž MPC nevyžaduje žádné natírání, zvolíte-li jeho barvu tak, aby vás uspokojila, pak bude prakticky bezúdržbový, pouze byste jej měli občas zbavit nánosů prachu či mechového porostu. Natírat jej ovšem samozřejmě můžete, když vás stávající barva omrzí a budete mít na to náladu, existují fasádní barvy, pro tyto účely ideální.